top of page
Jannis cz

Účast na Mezinárodních hudebních mistrovských kurzech Slavonice v roce 2020 pro mě byla jednou z nejvíce formujících hudebních zkušeností posledních let. Mistrovské kurzy mi daly nejen příležitost studovat s renomovanými hudebníky z Vídeňské filharmonie, ale také spolupracovat s dalšími účastníky kurzů na nejvyšší úrovni. 

Účast na většině mistrovských kurzů je zpoplatněna a tyto poplatky studenty finančně zatěžují. Skutečnost, že každý účastník MHMK Slavonice dostává plné stipendium, v praxi znamená, že účastníci jsou vybráni výhradně na základě svých hudebních kvalit. 

Pro Mezinárodní hudební mistrovské kurzy Slavonice vybral Milan Šetena místo, které se vyznačuje hudební a kulturní vyspělostí. Městečko Slavonice se svými kulturními památkami vytváří ideální prostředí pro příležitost se plně a koncentrovaně věnovat  po celý týden pouze hudbě.

To vše mi umožnila účast na MHMK Slavonice: navázat důležité kontakty s významnými instrumentalisty, ale také získat hluboké zkušenosti, které pro mě byly klíčové v přípravě na konkurz do orchestrální akademie vídeňských filharmoniků.

 

Jannis Hoesch – viola  

Německo

bottom of page