top of page
Marie cz

Klavíristka Marie Vigilante Pospíšilová se narodila v Praze v roce 1969  v muzikantské rodině. Její první učitelkou klavíru byla po dobu deseti let prof.Vlasta Škampová. Konzervatoř v Praze studovala od roku 1983 do roku 1989 ve třídě prof. Radomíra Melmuky.

Dále studovala na Hudební fakultě AMU v Praze ve třídě prof. Emila Leichnera, kterou absolvovala v roce 1994. 

V průběhu studia se úspěšně účastnila mnoha interpretačních kurzů a souěží. V roce 1990 získala dvouleté stipendium rakouské vlády a odešla studovat k prof. Eugenovi Jakabovi do Rakouska na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst v Grazu/Oberschützenu

(dnešní Kunstuniversität Graz). Od roku 1993 žije ve Vídni. Pracuje jako korepetitorka na Joseph Haydn Konservatorium Eisenstadt a na Kunstuniversität v Grazu, Institut Oberschützen.

Věnuje se take komorní hře, v minulých letech jako členka Ensemble Mosaique (flétna, klavir, housle). V současné době vystupuje na koncertech jako klavírní partnerka predevším Milana Šeteny. Komorní vystoupení jí zavedla mimo Rakouska a České republiky také do Německa, Polska, Dánska, Irska, Íránu, Číny, USA a Austrálie.

Od roku 1996 do roku 2018 byla stálou korepetitorkou Mezinárodních houslových kurzů Milana Vítka v Litomyšli. 

bottom of page